FEAO

Презентація дослідження «Аналіз видатків сектору оборони в Україні: 2006-2016 роки» в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ»

Презентація дослідження «Аналіз видатків сектору оборони в Україні: 2006-2016 роки» в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ»

20 жовтня 2017 року в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася презентація дослідження на тему: «Аналіз видатків сектору оборони в Україні: 2006-2016 роки», яке було проведено кандидатом економічних наук, співзасновником Міжнародного центру стратегій безпеки та оборони Юрієм Гусєвим (заступник Міністра оборони України у 2015-2016) на замовлення Офісу з фінансового та економічного аналізу у Верховній Раді України (ознайомитись із текстом дослідження можна за посиланням: https://feao.org.ua/news/defence-sector-expenditures/).

Організатор заходу- Міністерство інформаційної політики України. Участь в обговоренні дослідження взяли: Дмитро Золотухін – заступник міністра інформаційної політики України; адмірал Ігор Кабаненко – заступник міністра оборони України (2014), співзасновник Міжнародного центру стратегій безпеки та оборони; Арчіл Ценцадзе – радник Прем’єр-міністра України та міністра оборони України з питань оборонної реформи; Олена Трегуб – голова Секретаріату Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони; Давід Арахамія- співголова Ради Волонтерів Міністерства оборони України.

Учасники дискусії обговорили такі важливі питання сектору оборони як: контроль за використанням коштів (їх постійний моніторинг та контроль громадського сектору), заходи для підвищення грошового забезпечення військових, деталізація оборонного бюджету та світовий досвід бюджетування сектору оборони.

Під час обговорення було виявлено проблеми, які наразі існують у секторі оборони. До них належать: надмірна засекреченість державних закупівель (розмитим є визначення поняття державної таємниці в законодавстві, що часто призводить до суб`єктивних та упереджених управлінських рішень і, в свою чергу, до корупції); “таємні видатки” на закупівлю військової техніки та озброєння (такі закупівлі зазвичай проводяться без проведення тендерів, тим самим створюючи коруційні ризики); розбалансована нормативна база чисельності військових (штатний їх склад чітко не визначений) та одиниць воєнної техніки.

У вищезазначеному дослідженні, проведеному Ю. Гусєвим на замовлення ОФЕА, Ви дізнаєтесь про ефективність планування та використання видатків державного бюджету на оборону в процесі реформування Збройних сил України та проведення антитерористичної операції на сході України. В ньому детально подано фінансування ЗС України до 2006 року та у 2006-2016 роках, а також фінансування Міністерства оборони України в розрізі окремих бюджетних програм (програми, що фінансуються постійно та програми, які фінансуються протягом одного-двох років).

Результати даного дослідження є підґрунтям для розроблення рекомендацій щодо підвищення ефективності діяльності органів державної влади в процесі бюджетного планування та використання коштів на оборону держави.

Відеозапис презентації дослідження можна переглянути за посиланням