27 вересня Керівник Офісу з фінансового та економічного аналізу у Верховній Раді України Віктор Мазярчук презентував оцінку Офісом проекту Державного бюджету 2017 року на прес-конференції «Ризики та переваги бюджету-2017». За словами Віктора Мазярчука, основною перевагою проекту бюджету-2017 є те, що документ був вчасно та у відповідності до всіх норм Бюджетного кодексу України зареєстрований у Верховній Раді України. Окрім цього, позитивним є, що проект бюджету-2017 включає проект середньострокового бюджетування на 2017-2019 роки.
Ключовим ризиком цього документу є те, що витрати відомств не відповідають їхнім функціям. Цей фактор призводить до неефективного використання коштів. Іншим важливим ризиком є невиконання запланованих доходів бюджету, з огляду на оцінку стану економіки сьогодні та досвід бюджету 2016 року. Віктор Мазярчук зазначив, що ризик недоотримання доходів існує за такими джерелами:
- Кошти Національного Банку України – ризик недоотримання 10 млрд. грн.;
- Кошти від конфіскації майна та доходів, отриманих від корупційних діянь (спецконфіскація) – ризик недоотримання 10,5 млрд. грн.;
- Кошти від приватизації державних підприємств (ДП) – ризик недоотримання 17,1 млрд. грн.;
Ризик недоотримання доходів за цими джерелами, означає ризик недоотримання 5% находжень до Державного бюджету у 2017 році. За словами Керівника Офісу, для того, щоб бюджет був ефективний та реалістичний, необхідно змінити підходи у формуванні бюджетних програм, переглянути структуру витрат міністерств та уникати видатків, які не відповідають їхнім функціям.
«Завдання Міністерства фінансів змінити пріоритети у формуванні бюджету, а це означає – не планувати витрати, які не відповідають функціям міністерств», – підсумував Віктор Мазярчук.