Офіс з фінансового та економічного аналізу у ВР України

Офіс з фінансового та економічного аналізу у Верховній Раді України (ВРУ) створено за підтримки Урядів Німеччини та Великої Британії через проект «Ефективне управління державними фінансами». Цей проект реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Підставою для заснування Офісу став лист про наміри між Апаратом ВРУ, GIZ, Вестмінстерською фундацією за демократію (WFD) та ГО «Ліга інтернів» від 19 листопада 2015 року.

Місія:

Підвищення ефективності і якості законодавства, яке розробляє і ухвалює Верховна Рада України, використання наявної в Україні фінансової та економічної інформації з метою ефективного нагляду за діяльністю Уряду та аналізу його політики.

Філософія:

Здійснення на високому професійному рівні об’єктивного, неупередженого та достовірного аналізу економічного та фінансового законодавства, що розробляється та ухвалюється Верховною Радою України. Надання парламентарям експертної підтримки у виконанні ними функцій законотворення та парламентського контролю.  Постійний розвиток професійного рівня, забезпечення високої якості нашої аналітичної роботи та вдосконалення наших продуктів, враховуючи інтереси та побажання народних депутатів та комітетів Верховної Ради України.

Функція:

Надання аналітичних матеріалів  в формі стандартних продуктів, консультацій, а також у відповідь на запити народних депутатів України чи комітетів Верховної Ради України.

Принципи роботи:

 • відповідальність;
 • високий професійний рівень;
 • своєчасність;
 • прозорість;
 • командна робота;
 • висока якість продуктів;
 • зворотній зв’язок.

Офіс працює з такими Комітетами Верховної Ради України:

 • Комітет з питань бюджету;
 • Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування;
 • Комітет з питань економічної політики;
 • Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки ;
 • Комітет з питань податкової та митної політики ;
 • Комітет з питань промислової політики та підприємництва;
 • Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення;
 • Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності.
VRU

Продукти офісу:

 • Експертні висновки, консультації та оцінка впливу на економіку законодавства, яке розглядається Верховною Радою України;
 • Аналітичні документи, довідки і звіти з питань фінансового аналізу законопроектів, що розглядаються ВРУ, а також бюджету, звітів Рахункової палати України та інших урядових звітів.

Документи:

Наші експерти:

Віктор Мазярчук

Керівник Офісу

Отримав ступінь магістра за напрямком «Міжнародні економічні відносини» у Львівській комерційній академії. Також навчався на програмі «Лідерство та управління» у Гарвардській Школі державного управління ім. Джона Ф. Кеннеді та на програмі «Лідерство у публічних фінансах» у Київській школі економіки.

Має досвід роботи в комерційних організаціях сфери інвестиційного консалтингу та управління проектами. З 2010 працював на державній службі і займав посади Радника Міністра економіки України, заступника директора департаменту фінансового забезпечення Міністерства надзвичайних ситуацій України та заступника директора – начальника відділу проектного адміністрування Департаменту національних проектів Держінвестпроекту України. З 2013 року працював директором департаменту економічного аналізу Міжнародного центру перспективних досліджень. З 2014 року року був головним експертом групи “Публічні фінанси” Реанімаційного пакету реформ.

Іноземні мови:

англійська, російська

Віктор Мазярчук

Олег Іванов

Старший економічний аналітик

Закінчив Львівську комерційну академію за спеціальністю «Міжнародні економічні відносини». Здобув кваліфікацію «Економіст із знанням іноземної мови». Має досвід роботи в громадському секторі, аналітичних центрах та дослідних організаціях, а також на державній службі. Зокрема працював в Аналітичному центрі «Інститут реформ»; у Національному інституті стратегічних досліджень у відділі макроекономічного прогнозування та досліджень тіньової економіки; а також у аналітично-інформаційному відділі. Працював у службі аналізу та оперативного реагування Секретаріату Президента України.

Іноземні мови:

англійська, російська

ivanov

Анна Ізмайлова

Комунікаційний менеджер

Отримала ступінь магістра права у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Конституційне право». З 2014 року працювала у юридичній компанії. Має досвід роботи у міжнародній організації, яка є членом ООН. Працювала у проекті, що фінансується Європейським Союзом. З 2016 року працює у сфері комунікацій. Сфера інтересів- права людини, громадянське суспільство, зв`язки з громадськістю, комунікації.

Іноземні мови:

англійська, російська

izmailova

Лілія Малярчук

Експерт з юридичних питань

Закінчила з відзнакою юридичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка у 2013 році. Закінчила Школу польського та європейського права та була відібрана на однорічне навчання у Ягеллонському університеті в Кракові. З 2013 року докторантка кафедри конституційного права у Ягеллонському університеті, а з 2014 року викладає в Школі українського права при університеті. Під час навчання в докторантурі проводила дослідження в Гельсінському (2015) та Варшавському університетах (2016), брала участь у літніх програмах в Стамбульському університеті, Грайфсвальдському університеті, Європейському університеті Віадріна у Франкфурті-на-Одері. Проходила стажування в Конституційному Трибуналі Польщі (травень, 2013), польському Сеймі (квітень-липень, 2016) та Верховній Раді України (січень-квітень, 2017). Була координатором співпраці з зарубіжними організаціями та розвитку окремих проектів у громадській організації «Центр конституційних ініціатив». Сфера інтересів – право ЄС, конституційне та порівняльне право, міжнародне публічне право, практика Європейського суду з прав людини та ін.

Іноземні мови:

англійська, польська, російська, німецька

maliarchuk

Діна Серебрянська

Старший економічний аналітик

Випускниця Буковинської державної фінансової академії, бакалавр з фінансів; ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України” – магістр з фінансів (диплом з відзнакою). В 2015 році отримала науковий ступінь кандидата економічних наук зі спеціальності 08.00.08 — гроші, фінанси та кредит. Тема дисертаційного дослідження “Розподіл видатків між рівнями місцевих бюджетів в умовах бюджетної децентралізації”. З 2012 по 2014 рр. проводила практичні заняття в магістратурі ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України”. Протягом 2013-2017 рр. працювала науковим співробітником відділу державних фінансів, а з січня 2017 р. по теперішній час — науковий співробітник сектору прогнозування розвитку паливно-енергетичного комплексу вказаного інституту. З 2016 р. по теперішній час експерт з питань децентралізації Інституту податкових реформ. З 2016 року голова Ради молодих вчених ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України”. За результатами роботи опубліковано 26 наукових праць.

Іноземні мови:

англійська, російська

serebrianska

Максим Шульга

Аналітик з економічних питань

Отримав ступінь магістра з міжнародної економіки в Київському Національному Економічному Університеті імені Вадима Гетьмана. Здобуває ступінь магістра з Публічного управління та адміністрування в Національному Університеті Києво-могилянська Академія. Інтерн програми стажування у Верховній Раді України 2017 року. Має досвід роботи в державній установі, комерційному банку та провідному аналітичному центрі України.

Іноземні мови:

англійська, російська, французька

shulga

Юлія Сибірянська

Старший економічний аналітик

Кандидат економічних наук, доцент, стипендіат Кабінету міністрів України для молодих вчених (2016-2017), стипендіат DAAD (2017). Ступінь магістра за напрямком «Податковий менеджмент» отримала у КНЕУ імені Вадима Гетьмана. Досвід роботи в органах державної фіскальної служби України, стажування в Міністерстві фінансів, Університеті м. Констанц (Німеччина). Доцент кафедри фінансів ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» з 2013 року, експерт з оподаткування та фіскальної політики ГО «Клуб «Економістів» з 2015 року, науковий співробітник Інституту фінансово-інноваційний досліджень (2011-2016), п.н.с. НДІ Фіскальної політики з 2016 року. Розробник авторського курсу “Макрофінансовий аналіз“ та тренінгу “Macrofinancial Environment and Business Performance: understanding Interdependence”. Приймала участь у міжнародних конференціях, семінарах, тренінгах, що фінансувались GIZ, the U.S. Department of State, EU4ВUSINESS та ін. Є автором більше 60 наукових та навчально-методичних праць.

Іноземні мови:

англійська, російська

sibirianska

Роман Слободян

Аналітик з економічних питань

Отримав ступінь магістра за спеціальністю «Фінанси і кредит» у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Тема дипломної роботи: «Податкова система України та напрямки її реформування». З 2015 року працював аналітиком у приватних компаніях та банках. У 2016 році був учасником програми Відкритий Університет Реформ при РПР. Сфера інтересів – бюджетна політика, податки та податкова політика, митна політика, детінізація економіки, регулювання банківської системи України.

Іноземні мови:

англійська, російська

slobodian

Марина Стадник

Аналітик з економічних питань

У 2013 році отримала ступінь магістра за спеціальністю “Податкове консультування” у Національному університеті державної податкової служби України (диплом з відзнакою). У 2015 році пройшла підвищення кваліфікації у сфері зовнішніх відносин в Дипломатичній академії України при Міністерстві закордонних справ України. Працювала науковим співробітником в Науково-дослідному інституті фіскальної політики. Брала участь у написанні науково-дослідних робіт та аналітичних матеріалів на замовлення Державної фіскальної служби України. З 2017 року є незалежним експертом в електронному аналітичному виданні “Вісник МСФЗ” (ЛІГА:ЗАКОН).

Іноземні мови:

англійська, російська

stadnik

Ольга Волошина

Аналітик з економічних питань

У 2005 р. закінчила Донецький юридичний інститут МВС при Донецькому Національному університеті, отримавши диплом з відзнакою. У 2015 закінчила з відзнакою Державну національну академію державного управління при Президентові України. Здобула кваліфікацію магістр з «Державного управління у сфері національної безпеки». З 2007 р. працювала на державній службі у Міністерстві економіки України, Державної податкової адміністрації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій (Міністерстві надзвичайних ситуацій України).

Іноземні мови:

англійська, російська

voloshyna

Алла Іващенко

Старший економічний аналітик

Випускниця Донецького державного університету управління – магістр з фінансів (диплом з відзнакою). В 2011 році отримала науковий ступінь кандидата економічних наук. З 2011 по 2014 рр. – доцент кафедри фінансів Донецького державного університету управління, з 2014 р. доцент кафедри корпоративних фінансів і контролінгу ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана». З 2016 р. – заступник завідуючого кафедри корпоративних фінансів і контролінгу з наукової роботи ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана». Розробник авторських курсів “Управління фінансами у малому та середньому бізнесі“ та “Держава на фінансовому ринку”. Приймала участь у міжнародних конференціях, семінарах, тренінгах, що фінансувались Jean Monnet Fund, EU4ВUSINESS, European Investment Bank, British Council Ukraine та ін. Є автором більше 65 наукових та навчально-методичних праць.

Іноземні мови:

англійська, російська

ivashenko

Анна Паскалова

Аналітик з економічних питань

Вищу освіту здобула в Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана – магістр з фінансів (диплом з відзнакою). З 2013 року старший викладач кафедри корпоративних фінансів і контролінгу ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана». У 2016 році отримала науковий ступінь кандидата економічних наук зі спеціальності «Гроші, фінанси і кредит». Має практичний досвід роботи економістом та фінансовим аналітиком. Приймала участь у міжнародних конференціях, семінарах, тренінгах. У 2017 році була учасником аудиторської школи «The Big audit theory», організованою Deloitte Ukraine. Є автором більше 15 наукових та навчально-методичних праць. Сфера інтересів – фінансовий контролінг, корпоративні фінанси, оподаткування суб’єктів господарської діяльності.

Іноземні мови:

англійська, російська, румунська

paskalova