Офіс з фінансового та економічного аналізу у ВР України

Офіс створено в рамках проекту, що фінансується програмою «Підтримка реформи управління державними фінансами» німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft  für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального Міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини (BMZ) та Міністерства Великобританії з питань міжнародного розвитку (DfID), та на підставі Листа про наміри між Апаратом ВРУ, Deutsche Gesellschaft  für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, Вестмінстерською фундацією за демократію (WFD) та ГО «Ліга інтернів» від 19 листопада 2015 року.

Місія:

«Посилення ефективності і якості економічного та фінансового законодавства, яке розробляє і ухвалює Верховна Рада України, та підвищення використання наявної в Україні фінансової та економічної інформації для здійснення ефективного нагляду та аналізу».

Філософія:

«Здійснення на високому професійному рівні об’єктивного, неупередженого та достовірного аналізу економічного та фінансового законодавства, що розробляється та ухвалюється Верховною Радою України. Надання парламентарям експертної підтримки у виконанні ними функцій законотворення та парламентського контролю.  Постійний розвиток професійного рівня, забезпечення високої якості нашої аналітичної роботи та вдосконалення наших продуктів, враховуючи інтереси та побажання народних депутатів та комітетів ВР України».

Функції:

 • надання експертних порад щодо наближення українського законодавства до законодавства ЄС згідно з вимогами Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у сферах економіки та  фінансів;
 • надання фінансово-економічного аналізу в формі стандартних продуктів, а також за потребою у відповідь на запити народних депутатів України чи комітетів Верховної Ради України в доступних форматах.

Принципи роботи:

 • відповідальність;
 • високий професійний рівень;
 • своєчасність;
 • прозорість;
 • командна робота;
 • висока якість продуктів;
 • зворотній зв’язок.

Офіс працюватиме з такими Комітетами Верховної Ради України:

 • Комітет з питань бюджету;
 • Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування;
 • Комітет з питань економічної політики;
 • Комітет з питань запобігання і протидії корупції;
 • Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки ;
 • Комітет з питань податкової та митної політики ;
 • Комітет з питань промислової політики та підприємництва;
 • Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення;
 • Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності ;
 • Комітет з питань європейської інтеграції.
VRU

Продукти офісу:

 • Експертні висновки, рекомендації, консультації та оцінки щодо фінансового та економічного законодавства, яке розглядається парламентом, з точки зору їх відповідності принципам та нормам права ЄС;
 • Аналітичні документи, довідки і звіти з питань фінансового аналізу законопроектів, що розглядаються Верховною Радою України, а також бюджету, звітів Рахункової палати України та інших урядових звітів.

Документи:

Наші експерти:

Віктор Мазярчук

Керівник Офісу

Отримав ступінь магістра за напрямком «Міжнародні економічні відносини» у Львівській комерційній академії. Також навчався на програмі «Лідерство та управління» у Гарвардській Школі державного управління ім. Джона Ф. Кеннеді та на програмі «Лідерство у публічних фінансах» у Київській школі економіки.

Має досвід роботи в комерційних організаціях сфери інвестиційного консалтингу та управління проектами. З 2010 працював на державній службі і займав посади Радника Міністра економіки України, заступника директора департаменту фінансового забезпечення Міністерства надзвичайних ситуацій України та заступника директора – начальника відділу проектного адміністрування Департаменту національних проектів Держінвестпроекту України. З 2013 року працював директором департаменту економічного аналізу Міжнародного центру перспективних досліджень. З 2014 року року був головним експертом групи “Публічні фінанси” Реанімаційного пакету реформ.

Іноземні мови:

англійська, російська.

Віктор Мазярчук


Ганна Царенко

Аналітик з економічних питань

Закінчила з відзнакою факультет економічних наук Національного університету «Києво-Могилянська академія». Здобула кваліфікацію магістра з поглиблених європейських студій у Коледжі європейських студій (м.Парма, Італія). Працювала аналітиком та координатором проектів у аналітичних центрах та приватних компаніях. Брала участь у проектах Світового банку, Європейської комісії, Організації економічного співробітництва та розвитку. Має досвід стажування та роботи у Генеральному директораті міжнародного співробітництва та розвитку у Європейській комісії (м.Брюссель, Бельгія).

Іноземні мови:

англійська, італійська, французька, російська

Ганна Царенко

Павло Пірникоза

Аналітик

Інтерн Програми стажування у Верховній Раді України 2015–2016р.

У 2014 р. здобув ступінь бакалавра фінансів у Тернопільському національному економічному університеті, отримавши диплом з відзнакою, а вже через рік у цьому ж університеті здобув кваліфікацію магістра оподаткування (диплом з відзнакою). Тема дипломної роботи: «Фіскальні та економічні аспекти тіньової економіки в Україні». У 2015 р. вступив до аспірантури в Тернопільський національний економічний університет, кафедра податків та фіскальної політики факультету фінансів, спеціальність 08.00.08 – гроші, фінанси та кредит. Тема дисертаційного дослідження: «Фіскальні імперативи детінізації економіки України».

Іноземні мови:  

англійська, російська

Павло Пірникоза

Назар Бурбан

Експерт з юридичних питань

Отримав ступінь магістра за спеціальністю «Правознавство» у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Досліджував юридико-технічні засоби забезпечення відповідності національного права міжнародному праву. Вивчав право Європейського Союзу в Університеті Коменського у Братиславі.

З 2012 року має досвід роботи у юридичній компанії. Лауреат конкурсу, організованого Посольством Франції в Україні, «Словами за права». З 2013 року працював у компанії у сфері утилізації відходів, виробництва продукції для захисту навколишнього природного середовища. Сфера інтересів – право ЄС, екологічне право, фінансове право, адміністративне та міжнародне приватне право.

Іноземні мови:

англійська, іспанська, російська

Назар Бурбан