Follow Us

  • Facebook
ENUK
044 255 92 31
044 255 41 65
gizlogo liga_logo Verkhovna_Rada_of_Ukraine_logo WFD_logo

ОФЕА

Офіс з фінансового та економічного аналізу у ВР України
  • Головна
  • Про нас
  • Наші продукти
  • Аналіз прикладу
  • Новини
  • Контакти
Home

Наші продукти

Основні висновки звіту Рахункової палати про результати аудиту ефективності використання у 2015 році коштів державного бюджету, спрямованих місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів інфраструктури окремих територій

Продукти Січень 31, 2017
висновки звіту Рахункової палати про результати аудиту ефективності використання у 2015 році коштів державного бюджету

У цій публікації представлені основні висновки звіту Рахункової палати про результати аудиту ефективності використання у 2015 році коштів державного бюджету, спрямованих місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів інфраструктури окремих територій, сформульовані експертами Офісу з фінансового та економічного аналізу у Верховній Раді України.

Завантажити дослідження

детальніше

Основні висновки звіту Рахункової палати про результати аудиту ефективності використання коштів, призначених на надання щомісячної адресної допомоги особам, що переміщуються з тимчасово окупованої території України

Продукти Січень 23, 2017
Основні висновки звіту Рахункової палати про результати аудиту

ОФЕА опрацював звіт Рахункової палати про результати аудиту ефективності використання коштів, призначених на надання щомісячної адресної допомоги особам, що переміщуються з тимчасово окупованої території України та підготував короткий аналітичний матеріал.

Завантажити дослідження

детальніше

Правове регулювання лізингу: досвід Іспанії, Португалії, Болгарії та Угорщини

Продукти
FEAO_leasing

У публікації проведено порівняльний аналіз оренди і лізингу, розкрито цивільні, господарські та фінансові аспекти різних видів лізингу, а також досліджено досвід регулювання лізингових відносин у Іспанії, Португалії, Болгарії та Угорщині.

Завантажити дослідження

детальніше

Основні висновки Інфляційного звіту Національного банку України за ІІІ квартал 2016 року

Продукти Січень 11, 2017
Основні висновки Інфляційного звіту Національного Банку України

Інфляційний звіт Національного банку України − ключовий комплексний аналітичний документ з монетарної політики НБУ, що має на меті підвищення прозорості, передбачуваності та довіри до Національного банку шляхом роз’яснення широкому загалу чинників інфляції, цілей регулятора та відповідних заходів впливу. У даній публікації представлені основні висновки даного звіту за ІІІ квартал 2016 року у розрізі трьох частин: зовнішнє середовище, внутрішня економіка та перспективи розвитку економіки України.

Завантажити публікацію (зовнішнє середовище)

Завантажити публікацію (внутрішня економіка)

Завантажити публікацію (перспективи розвитку економіки України)

детальніше

Інфографіка «Надходження до Державного бюджету України у 2016 році»

Продукти Січень 4, 2017
Інфографіка "Надходження до Державного бюджету України у 2016 році"

Надходження Державного бюджету у 2016 році становили 616 млрд грн, що на 81,5 млрд грн (або 15,2%) більше, ніж за попередній рік. Незважаючи на це, спостерігається невиконання плану надходжень у розмірі 11 млрд грн (або практично 2%). Найбільша частка – податкові надходження 377 млрд грн (+92 млрд до попереднього року або 31%). У 2016 році спостерігається збільшення відшкодування ПДВ до -94 млрд грн (збільшення у порівнянні з попереднім роком на -26 млрд або 38%)

Завантажити інфографіку

детальніше

Економічний ефект від використання електронної системи публічних закупівель Prozorro

Продукти Січень 3, 2017
ekonomtchniy-efekt-vd-vikoristannya-elektronno-sistemi-publtchnih-zakupvely-prozorro-1

У цій аналітичній довідці досліджено економічний ефект від використання електронної системи публічних закупівель Prozorro, у тому числі її вплив на розвиток конкуренції серед учасників публічних закупівель, а також на економію коштів.

Завантажити дослідження

детальніше

Фактично здійснені видатки Міністерства культури України за період 2014-2015 років

Продукти
Фактично здійснені видатки Міністерства культури України за період 2014-2015 років

Ця аналітична публікація містить детальну інформацію щодо фактично здійснених Міністерством культури України видатків за період 2014-2015 років.

Завантажити таблицю

детальніше

Основні положення Проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік»

Продукти
osnovn-polozhennya-proektu-byudzhetu-2017-1

Метою цієї публікації є аналіз основних положень Проекту Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік”, зокрема щодо боргового навантаження, державних пріоритетів, утримання державних апаратів, медичних та соціальних питань, інфраструктурних проектів, питань Мінрегіону, виділення коштів на ЕКА та промоцію експорту.

Завантажити публікацію

детальніше

Проблеми впровадження програмно-цільового методу в Україні

Продукти
Проблеми впровадження програмно-цільового методу в Україні

У цьому дослідженні розкрито проблеми, які виникають при впровадженні програмно-цільового методу в бюджетному процесі в Україні, а також окреслено причини та передумови їх виникнення.

Завантажити публікацію

детальніше

Державний фонд регіонального розвитку: фінансування проектів за областями та галузями

Продукти Грудень 30, 2016
feao_infographic_for_regions_ukr
Офіс з фінансового та економічного аналізу радий представити другу із серії інфографік про ДФРР, у якій відображено показники фінансування Фондом проектів регіонального розвитку в 2015 та 2016 роках у розрізі областей і галузей.

Завантажити інфографіку (за областями)

Завантажити інфографіку (за галузями)

 

детальніше

Державний фонд регіонального розвитку: відбір проектів для фінансування

Продукти Грудень 27, 2016
Державний фонд регіонального розвитку: відбір проектів для фінансування

Державний фонд регіонального розвитку (ДФРР) – бюджетна програма Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, спрямована на фінансування проектів регіонального розвитку на конкурсній основі. Команда експертів Офісу готує ряд інфографік про ДФРР, перша з яких максимально просто та зрозуміло відображає процес відбору відповідних проектів, вимоги до них та критерії, за якими вони оцінюються.

Завантажити інфографіку

детальніше

Звіт Рахункової палати про результати аудиту ефективності використання коштів Державного бюджету на заходи у сфері енергоефективності та енергозбереження (2014-2015)

Продукти Грудень 20, 2016
Звіт Рахункової палати про результати аудиту ефективності використання коштів Державного бюджету на заходи у сфері енергоефективності та енергозбереження (2014-2015)
ОФЕА опрацював Висновки Рахункової палати щодо  результатів аудиту ефективності використання коштів Державного бюджету на заходи у сфері енергоефективності та енергозбереження протягом 2014-2015 років та підготував короткий аналітичний матеріал з окремими коментарями.

Завантажити звіт

детальніше

Аналіз використання коштів загального фонду Державного бюджету

Продукти Грудень 13, 2016
Аналіз використання коштів загального фонду Державного бюджету
У цій аналітичній довідці представлена детальна інформація про використання коштів загального фонду державного бюджету України протягом 2014-2015 років.
Завантажити аналітичну довідку

Завантажити усі таблиці

детальніше

Бюджений процес України в інфографіках

Продукти Грудень 12, 2016
budget-calendar_ukr

Підготовка Державного бюджету – це довготривалий процес, який залучає великі команди різних інститутів державної влади. Команда експертів Офісу готує серію інфографік “Бюджетний процес в Україні”, де у п’яти інфографіках його буде роз’яснено схематично та максимально просто. Серія інфографік покликана систематизувати уявлення про бюджетний процес, що стане в нагоді як народним депутатам, так і експертам, журналістам та усім, хто цікавиться питанням державного бюджету.

Загальний календар бюджетного процесу

Бюджетний процес у Верховній Раді України

детальніше

Розподіл регуляторних і наглядових функцій на фінансовому ринку: європейський досвід та рекомендації для України

Продукти Грудень 8, 2016
feao_rozpodil_funktsiy_na_finrynky-1
Метою цієї публікації є дослідження вимог актів ЄС щодо розподілу регуляторних і наглядових функцій на фінансовому ринку, аналіз практики Великої Британії, Італії, Німеччини щодо регулювання і нагляду за ринками фінансових послуг, а також дослідження варіантів трансформації державного регулювання ринків фінансових послуг для формування ефективної моделі в Україні.

Завантажити дослідження

Завантажити інфографіку

детальніше

Проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік»: Висновки Рахункової палати України

Продукти Грудень 7, 2016
feao_vysnovky_rahunkovoi_palaty-1
Рахункова палата відповідно до законодавства проводить експертизу проектуЗакону України “Про Державний бюджет України”, поданого КМУ до ВРУ, та надає до 1 жовтня відповідний висновок. Згідно з висновком Рахункової палати, проект Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” потребує доопрацювання. Офіс з фінансового та економічного аналізу у ВРУ опрацював Висновки Рахункової палати щодо проекту державного бюджету на 2017 рік та підготував короткий аналітичний матеріал з окремими коментарями.

Завантажити дослідження

детальніше

Оцінка впливу заборони експорту необроблених лісоматеріалів в Україні

Продукти Грудень 6, 2016
Оцінка впливу заборони експорту необроблених лісоматеріалів в Україні
У цій публікації досліджено влив заборони експорту необробленої деревини (лісу-кругляка) на деревообробну, меблеву та паперову промисловості у І півріччі 2016 року. Публікація містить аналіз впливу мораторію на експорт, інвестиції та податкові надходження у цих промисловостях, а також міжнародний досвід введення та дії подібних заборон.
Завантажити публікацію

детальніше

Енергетична безпека: європейський досвід

Продукти Листопад 29, 2016
Енергетична безпека: європейський досвід

У продукті досліджено питання енергетичної безпеки як невід’ємної складової національної безпеки та запоруки стабільного розвитку держави. Крім того проаналізовано правове регулювання енергетичної безпеки Європейського Союзу та країн-членів, а також розкрито європейські практики у сфері енергетичної безпеки Іспанії, Польщі, Ірландії, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.

Завантажити PDF

детальніше

Інститут енергетичного омбудсмена: європейський досвід

Продукти Листопад 22, 2016
Інститут енергетичного омбудсмена: європейський досвід

Метою цієї публікації є дослідження вимог актів ЄС та досвіду європейських країн щодо запровадження інституту енергетичного омбудсмена. У публікації проаналізовано досвід Німеччини, Австрії, Великобританії, Франції та Автономної області Каталонія (Іспанія) щодо таких питань: підзвітність та підконтрольність енергетичних омбудсменів, їх призначення на посади, джерела їх фінансування, можливості їх впливу на політику, а також розмежування повноважень між енергетичними омбудсменами та регуляторами у сфері енергетики.

Завантажити дослідження

Завантажити інфографіку

детальніше

Створення SPV у контексті законопроекту про облігації, забезпечені відокремленими активами

Продукти Листопад 10, 2016
Створення SPV у контексті законопроекту про облігації, забезпечені відокремленими активами
У цій аналітичній довідці розглянуто питання правового статусу компанії спеціального призначення (Special Purpose Vehicle, SPV) у правовій системі Сполученого королівства Великобританія, а також здійснено аналіз на відповідність праву ЄС окремих положень законопроекту № 2784 від 06.05.2015 про облігації, забезпечені відокремленими активами.

Завантажити PDF

детальніше

Оцінка ризиків виконання Закону України «Про державну службу»

Продукти Листопад 9, 2016
Оцінка ризиків виконання Закону України «Про державну службу»

Реформа державного управління є однією з ключових реформ у країнах з перехідною економікою, оскільки від неї залежить дієва система державного управління та чинників конкурентоспроможності країни. Саме тому важливо оцінити усі потенційні ризики, які можуть стати на заваді виконання Закону України “Про державну службу”

Завантажити PDF

детальніше

Вплив корупції на економічне зростання

Продукти Жовтень 18, 2016
Вплив корупції на економічне зростання

Дослідження присвячено аналізу проблеми впливу корупції на економічний розвиток 145 країн світу. Оцінюється вплив корупції на зростання економік цих країн, якість життя населення розглядається крізь призму зв’язку між Індексом сприйняття корупції та валового внутрішнього продукту, рівнем грамотності дорослого населення та очікуваною тривалістю життя при народженні. Аналізується стан та рівень корупції в Україні та визначається місце України у світовому рейтингу за показником корумпованості.

Завантажити скорочену публікацію

Завантажити розгорнуту публікацію

Завантажити Інфографіку

детальніше

Захист прав споживачів у Німеччині

Продукти Жовтень 11, 2016
Захист прав споживачів у Німеччині

Метою цієї публікації є короткий виклад розгалуженої інституційної структури захисту прав споживачів у Німеччині, яка сформувалась під впливом федеративного устрою та характеризується чітким розподілом повноважень між різними органами та відомствами, а також надзвичайно вагомою роллю громадського сектору.

Завантажити Публікацію

Завантажити Інфографіку

 

детальніше

Фінансові наслідки від внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України

Продукти Жовтень 5, 2016
thumb_2016-09-29-1

Аналіз фінансових наслідків від внесення змін до Податкового кодексу України, згідно з якими ставки акцизного податку на імпорт вживаних легкових авто значно знизилися – на 21-96% залежно від об’єму циліндрів двигуна.

Завантажити PDF

детальніше

Різниця вартості електроенергії, отриманої з традиційних та альтернативних джерел енергії для оптових споживачів у європейських країнах

Продукти Вересень 20, 2016
Різниця вартості електроенергії, отриманої з традиційних та альтернативних джерел енергії для оптових споживачів у європейських країнах

У цій аналітичній довідці наведено дані щодо різниці вартості електроенергії, отриманої з традиційних та альтернативних джерел, для промислових та крупних споживачів у європейських країнах, а також інформацію щодо особливостей ціноутворення на ринку “зеленої” електроенергії в Європі.

Завантажити PDF

детальніше

Економічні аспекти легалізації грального бізнесу в Україні

Продукти Вересень 16, 2016
feao_gambling_a5_04_print-1

У даному аналітичному матеріалі представлено ретроспективний аналіз функціонування ринку азартних ігор в Україні з початку 2000-х років до сьогодення, огляд європейського ринку грального бізнесу та способів його оподаткування, а також агреговано економічні і соціальні переваги та недоліки від його легалізації.

Завантажити PDF

детальніше

«Український портфель» на Лондонській фондовій біржі

Продукти Серпень 30, 2016
Ukrainian_briefcase-thumb

У документі ​представлено аналітичний огляд семи компаній реального сектору​ – ​Ukrproduct Group Ltd​, ​​​MHP SA (Миронівський хлібопродукт​), ​AvangardCo Investment Public Ltd​, ​Cadogan Petroleum PLC​, ​Regal Petroleum PLC​, ​Ferrexpo PLC​, та ​​Arricano Real Estate PLC ​- ​основний бізнес і інвестиції яких зосереджено в Україні, а цінні папери торгуються на Лондонській фондовій біржі​. Представлено динаміку цін на цінні папери компаній, аналіз їхніх основних фінансових показників.

​Високі показники 2011 року​, які ​характеризували потужний потенціал компаній, протягом останніх п’яти років зазнавали значної волатильності і на кінець 2015 року потрапили у критичні межі​. ​​Результати дослідження свідчать про системні проблеми у розвитку реального сектору української економіки. ​Для вирішення цієї проблеми необхідне ухвалення серйозних і системних рішень на рівні державного управління, які покращ​ать ​бізнес-клімат в Україні, створ​ять ​сприятлив​і​ умов​и​ для розвитку підприємств реального сектору економіки і ​заохотять ​прям​і​ інвестиці​ї​.​

Завантажити PDF

детальніше

Аналіз ефективності монетарної політики Національного банку України

Продукти
Analysis-of-the-NBU-Monetary-Pollicy-Effectiveness-thumb

Аналітичний документ розкриває причини фінансово-економічної кризи в Україні, що розпочалася 2014 року. Аналіз стосується ефективності монетарної політики. Документ також презентує приклади найкращого світового досвіду (з особливим акцентом на європейському досвіді) та рекомендації щодо його застосування в Україні. Запровадження таких практик створило б монетарні передумови цінової і валютної стабільності та стимулювало економічний розвиток.

Головною метою дослідження є консультативна допомога народним депутатам. Цей документ допомагає краще зрозуміти та оцінити складні процеси монетарної і валютно-курсової сфери, що впливають на стан фінансової системи й економіки України, а відтак – на умови, в яких відбувається законотворча діяльність та реалізація прийнятого законодавства. Розуміння таких умов покращить якість законопроектів, підвищить рівень прогнозованості їхнього впливу на економіку, та сприятиме розвитку українського парламентаризму.

Завантажити PDF

детальніше

Довідник послуг

Продукти Липень 20, 2016
news-thumb_20-07-2016

Офіс з фінансового та економічного аналізу у Верховній Раді України радий представити довідник, що містить перелік послуг, які надаються Офісом. В ньому також міститься інформація про історію створення Офісу, принципи його роботи, організаційну структуру, порядок оформлення запитів до Офісу, процедуру їх обробки та інше.

Завантажити PDF

детальніше

Захист прав споживачів: Стандарти ЄС та України

Продукти Травень 19, 2016
FEAO_Zahyst_prav-2-thumb

Метою цього звіту є оцінка виконання Україною своїх міжнародно-правових зобов’язань згідно зі ст. 417 Угоди про асоціацію щодо апроксимації українського законодавства у сфері захисту прав споживачів до стандартів ЄС. Предметом дослідження є аналіз відповідності українського законодавства основним актам вторинного права ЄС у сфері захисту прав споживачів, що перелічені у Додатку XXXIX до Глави 20 Угоди. Що стосується українського законодавства, то основна увага була приділена Закону України “Про захист прав споживачів”, а також законопроекту “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо захисту прав споживачів)”.

детальніше

Регіональний розподіл житлових субсидій

Продукти Травень 18, 2016
subsidy_3-2

В умовах зростання цін на енергоносії в Україні стало актуальним питання перегляду і вдосконалення системи призначення житлових субсидій та забезпечення державною підтримкою населення.

За ініціативою Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, Офісом з фінансового та економічного аналізу було підготовано інформаційно-аналітичний продукт «Моніторинг стану призначення житлових субсидій у 2014-2016 роках в розрізі регіонів» для розгляду цього питання на засіданні комітету 18 травня 2016 року.

детальніше

Купівельна спроможність за 2010 – 2015 рік

Продукти Квітень 4, 2016
Kupivelna_spromozhnist-thumb

Аналітичний огляд зміни прожиткового мінімуму, індексу споживчих цін за період 2010-2015рр. Також у продукті розглядається динаміка середньої реальної та номінальної заробітної плати і купівельна спроможність у дані роки.

детальніше

Ринок праці станом на кінець ІІІ кварталу 2015 року

Продукти Березень 16, 2016
FEAO_labour-market-thumb

Аналітичний огляд ринку праці, відображає стан та останні зміни чисельності та рівня зайнятих, безробітних в Україні за ІІІ квартали 2015 року загалом для всього населення і окремо за статтю, а також структуру ринку за віковими групами.

детальніше

Захист прав споживачів в Європейському Союзі в контексті наближення українського законодавства до європейських стандартів

Продукти Лютий 1, 2016
FEAO_Zahyst_prav-thumb

Однією із важливих сфер секторальної співпраці ЄС та України, що передбачена Угодою про асоціацію, є захист прав споживачів (глава 20 Розділу V “Економічне та галузеве співробітництво”). Метою такого співробітництва є забезпечення високого рівня захисту прав споживачів та досягнення сумісності між українською та європейською системами захисту прав споживачів (ст. 415 Угоди про асоціацію). Ця публікація присвячена короткому огляду питань захисту прав споживачів у ЄС.

детальніше

Бюджетний щоденник на 2016 рік

Продукти
FEAO_Schodennyk_cover-thumb

Відомо, що бюджетний процес триває постійно, тому найдоцільніше подати аналітичну інформацію у форматі бюджетного щоденника, яка необхідна в роботі парламентарів, стосовно бюджетних доходів, видатків, державного боргу, фінансування бюджету соціальних стандартів та інші. Також представлені основні етапи бюджетного процесу, що є нагадуванням про строки його виконання.

детальніше

Запит до ОФЕА

Питання/завдання, що потребують експертної допомоги ОФЕА*:

Номер та назва законопроекту, якщо необхідно провести аналіз конкретного законопроекту:

Бажані строки виконання запиту:


Контактні дані запитувача:

Підписка на продукти

Наші контакти

E-mail


Економічний відділ

Телефон044 255 92 31

Адресавул. Велика Житомирська, 11, каб.619
01025, Київ, Україна


Юридичний відділ

Телефон044 255 41 65

Адресавул. Банкова, 6-8, каб.323
01008, Київ, Україна

економічний відділ

copyright © 2017 |

юридичний відділ