FEAO

ОФЕА провів тренінг з фінансової децентралізації та формування спроможних громад для представників комітету ВРУ з питань державного будівництва, регіонального розвитку та місцевого самоврядування

ОФЕА провів тренінг з фінансової децентралізації та формування спроможних громад для представників комітету ВРУ з питань державного будівництва, регіонального розвитку та місцевого самоврядування

30 листопада 2017 року Офіс з фінансового та економічного аналізу у ВРУ для представників комітету ВРУ з питань державного будівництва, регіонального розвитку та місцевого самоврядування провів тренінг на тему “Фінансова децентралізація та формування спроможних громад”.

В якості спікера запросили Яніну Казюк, координатора з фінансової децентралізації Центрального офісу реформ при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Учасникам тренінгу було представлено дві презентації з таких тематик: “Фінансова децентралізація: результати та перспективи” та “Особливості формування бюджетів об`єднаних територіальних громад”.

Щодо фінансової децентралізації та формування спроможних громад, слід сказати, що важливою частиною реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади є кроки, спрямовані на децентралізацію фінансових ресурсів. Про позитивні результати в цьому напрямку свідчать показники виконання місцевих бюджетів, збільшення частки місцевих бюджетів у зведеному бюджеті України та індикатори результатів фінансової децентралізації. Це стало можливим завдяки підвищенню зацікавленості органів місцевого самоврядування у збільшенні надходжень до місцевих бюджетів, реалізації заходів щодо пошуку резервів їхнього наповнення та підвищення ефективності адміністрування податків і зборів.

Під час другої частини тренінгу його учасники мали можливість ознайомитися з особливостями формування бюджетів об`єднаних територіальних громад. Зокрема, дізналися про основні переваги бюджетів об`єднаних територіальних громад, державну інфраструктурну субвенцію об`єднаним громадам у 2016 році. Розглянули також і основні параметри та особливості державного бюджету на 2018 рік.

Проведення таких тренінгів для членів комітетів Верховної Ради України є надзвичайно важливим, оскільки вони мають змогу  дізнаватися більше нової та актуальної інформації із бюджетної та суміжних сфер, послідовно удосконалюючи рівень своїх професійних знань, вмінь та навичок.